Загрузка
завантаження /0
 • telegram
Прийом заявок
з 08.00 до 18.00
Телефон
Особистий кабінет
0

Бутлі. Їх дезінфекція та експлуатація

Полікарбонатні бутлі, спеціально призначені для води, забезпечують правильні умови її зберігання. В результаті у питної води протягом усього терміну її зберігання не змінюються органолептичні властивості і смакові властивості.

Для того, щоб бутлі зберігали свої характеристики, не варто наливати в них що-небудь крім води, а для їх чистки використовувати будь-які миючі засоби за винятком рекомендованих виробником. В іншому випадку може статися зниження міцності властивостей полікарбонату при хімічному впливі на його структуру.

Зберігання бутлів для води

Недотримання базових рад по зберіганню бутлів для води може досить суттєво знижувати тривалість їх служби. Щоб цього не сталося, потрібні такі запобіжні заходи:

 • недопущення прямого попадання ультрафіолетових променів і різких перепадів температур;
 • уникнення проникнення пилу в бутлі при їх перевстановлення, оскільки в ній можуть міститися мікроорганізми, що провокують зростання водоростей;
 • запобігання наливу в полікарбонатні бутлі іншої рідини крім води, оскільки її запах може передаватися ємності, а в подальшому і самій воді.

Незважаючи на високу міцність ємностей з полікарбонату, золоте правило їх тривалої служби – звернення з даним матеріалом аналогічно тому, як відбувається процес обробки крихких бутлів зі скла. Хоча полікарбонат відрізняє набагато менша сприйнятливість до ударів, тривалий механічний вплив зменшує час експлуатації таких бутлів. Тому важливо не допускати падінь бутлів, навантаження на них чого б то не було і іншого некоректного використання. Наслідки від ударів бутлів при падінні або іншому механічному впливі призводять до виникнення напруги в матеріалі, що в свою чергу, провокує його розриви. Візуально це проявляється у вигляді маленьких тріщин в районі кутів і ребер бутлів, а значить і виникненні протікання при наповненні ємностей водою.

Мийка бутлів для води в домашніх умовах

Неправильна мийка бутлів – це головна причина, яка б знизила термін служби бутлі, тому дуже важливо проводити її з дотриманням певних рекомендацій. Перед кожним миттям варто перевіряти бутель на наявність запахів і пошкоджень, які можуть призвести до протікання. В іншому випадку бутлі підлягають утилізації. Бутлі для води чутливі до впливу високих температур, особливо тривалого, і типу миючого засобу. Лужні миючі засоби збільшують крихкість тари і можуть спровокувати появу тріщин при подальшій експлуатації. Таким чином, підсумувавши все сказане вище, відзначимо, що

 • Оптимальна температура води при для мийки бутлів не повинна перевищувати 60-65 градусів за Цельсієм;
 • Пошкоджені якимось чином бутлі слід вилучити з експлуатації;
 • Використання агресивних і особливо лужних миючих засобів неприпустимо;
 • Механічний вплив в процесі миття не повинен перевищувати п’яти хвилин.

Зрозуміло, що для того, щоб не допустити негативного впливу на воду, що міститься в бутлях, засоби для стерилізації повинні легко змиватися і не залишати джерел забруднення.

Професійне чищення і стерилізація бутлів

Для промислової стерилізації бутлів використовується озонування та обробка парою в такій концентрації і такому часовому періоді, який не позначається на властивостях полікарбонату, з якого виготовлені бутлі.

Найчастіше використовується професійне машинне обладнання для мийки полікарбонатної тари. Воно гарантує якісну обробку бутлі зсередини і зовні рівномірно по всій її поверхні на кожному етапі мийки і стерилізації аж до кінцевого ополіскування.

У виробничих умовах суворо дотримується правильна концентрація миючих і стерилізуючих речовин, температура і час контакту. Тому можна бути повністю впевненими в тому, що бутлі, що пройшли таку обробку, збережуть свої якісні характеристики, безпеку у використанні і бездоганний зовнішній вигляд.

Вода АВІТА
Авиатор, Чугуїв, Харківська область
 • +38(067)-644-77-70
 • +38(050)-304-77-70
 • +38(057)-728-77-70
 • +38(063)-940-77-70
 • info@avita.ua