Бутильована вода сьогодні є найбільш популярною альтернативою колодязної або водопровідної. Як стає зрозуміло з самого терміна, така вода фасується в пластикову або скляну тару різної ємності. Широкий її вибір дозволяє як завжди носити з собою невелику пляшку чистої холодної води, так і забезпечити наявність достатньої кількості питної води для всіх домашніх потреб, придбаючи її в ПЕТ-тарі ємністю понад двадцять літрів.
Якість бутильованої води гарантується на законодавчому рівні, адже виробники зобов’язані дотримуватися повного переліку нормативів і вимог. Купуючи воду в бутлях, можна бути впевненими в тому, що вона не містить ніяких хімічних добавок, в тому числі підсолоджувачів.
Про те, якою буває бутильована питна вода, докладніше ми розповімо далі.
- По-перше, це вода мінеральна. Це вода з підземного джерела, в якому містяться мінеральні речовини. Вміст мінералів в бутильованій воді також визначається рядом затверджених стандартів. Виходячи з цього, мінеральна вода, в свою чергу, підрозділяється на столову, лікувально-столову і лікувальну.
Сучасні технології дозволяють відтворити ідентичний натуральному складу мінеральної води шляхом додавання до неї тих чи інших хімічних елементів в певній кількості і процентний вміст. Такі води називають штучними.
У назві мінеральних вод даються визначення їх складу, виходячи з того, який хімічний елемент в ньому превалює. Найбільш поширені «гідрокарбонатні» і «натрієві» води, але також зустрічаються хлоридно-натрієво-кальцієві, хлоридно-сульфатні, натрієво-магнієві і так далі.
Залежно від того, який у води показник рН, мінеральна вода вважається кислою, нейтральною або лужною.
- По-друге, популярністю користується артезіанська бутильована вода, отримана з свердловин великої глибини. Артезіанські води з глибоких свердловин мають надійний природний бар’єр, що захищає їх від проникнення різних промислових і бактеріальних забруднень. Така вода істотно відрізняється в кращу сторону від водопровідної своїм смаком і чистотою. А, якщо порівнювати її з газованою столовою водою, то артезіанська втамовує спрагу куди краще.
Підготовка артезіанської води до разлиття в бутлі включає кілька стадій очищення, в тому числі багатоступеневу фільтрацію.
Будь-яка бутильована вода може бути як газованою, так і ні. Газована вода зазвичай випускається в бутлях ємністю до двох літрів.