Загрузка
завантаження /0
 • telegram
Прийом заявок
з 08.00 до 18.00
Телефон
Особистий кабінет
0

До всесвітнього дня води, який щорічно відзначається 22 березня

Одним з важливих подій березня є Міжнародний день води, оголошений Генеральною Асамблеєю ООН в 1993 році. З тих пір ця дата є ще однією можливістю нагадати людям про надзвичайну важливість водних ресурсів для суспільства, навколишнього середовища і організму людини.

Дорожче за золото

Вода – необхідна умова існування всіх живих організмів на нашій планеті. Мешканцям пустелі добре відома ціна ковтка води, для них він дорожче золота, адже ніяке багатство не врятує тут, якщо запас води буде вичерпано.

Ми не живемо в пустелі, але все одно страждаємо від зневоднення. Справа в тому, що сучасний ритм життя часто змушує нас забувати про потреби організму. Ми менше рухаємося, менше звертаємо уваги на свій раціон і вживаємо недостатню кількість рідини. Якщо ми і п’ємо, то це чай, кава або алкоголь. У кращому випадку, солодкі газовані напої і соки. А отже організму потрібна звичайна вода!

Нераціональний питний режим може призводити до сухості і зниження тонусу шкіри, зміни стану волосся і взагалі до погіршення самопочуття. При недостачі рідини знижується фізична активність і підвищується ризик розвитку хронічних захворювань.

Коли виникає зневоднення?

Навіть невелике зневоднення організму (близько 2% від маси тіла) супроводжується сильною спрагою і втомою. При втраті 12% людина не може відновитися без допомоги лікаря, а втрата води на рівні 20% є незворотною.

Отже, якщо запаси води в організмі не поновлюються, виникає дегідратація (надмірна втрата організмом рідини і електролітів), симптомами якої є втома, брак енергії, сухість у роті, сухість шкіри, головний біль, запаморочення, запор, потемніння сечі.

Дегідратація і порушення електролітного обміну можуть бути наслідками:

 • Токсикозу вагітних, що супроводжується блювотою;
 • Зловживання алкоголем, який діє як сечогінний засіб і також призводить до зневоднення;
 • Фізичних навантажень, при яких м’язи втрачають велику кількість тепла, що компенсується підвищеним потовиділенням;
 • Діареї (особливо у дітей), що розвивається на тлі гострих кишкових інфекцій;
 • Підвищеної температури тіла;
 • Перегрівання організму (особливо при знаходженні в спекотних кліматичних умовах);
 • Отруєнь та інших видів інтоксикації, що супроводжуються блювотою.

Що робити?

При необхідності відновити запаси води в організмі багато з нас припускаються помилок, зокрема, намагаються зробити це за рахунок газованих напоїв з цукром або слабоалкогольних напоїв. Слід зазначити, що вони знаходяться в самому низу так званої піраміди регідратації, тобто засобів, які допомагають уникнути зневоднення і швидше відновити запаси необхідних речовин.

Наступну сходинку займають фруктові та овочеві соки, нежирне молоко, чай і кава з цукром.

Досить ефективним є застосування мінеральних вод з високим вмістом солей, а також чаю та безалкогольних напоїв без цукру. Але найкраще пити звичайну артезіанську воду, таку як вода «Авіта», причому робити це варто регулярно, а не тоді, коли зневоднення вже досягло того рівня, при якому потрібна спеціальна допомога і без спеціальних – регідратаційних  розчинів вже не обійтися.

Вода АВІТА
Харків
 • +38(067)-644-77-70
 • +38(050)-304-77-70
 • +38(057)-728-77-70
 • +38(063)-940-77-70
 • info@avita.ua