Загрузка
завантаження /0
  • telegram
Прийом заявок
з 08.00 до 18.00
Телефон
Особистий кабінет
0

Культура вживання питної води

Здавалося б, що може бути простіше, ніж пити воду? Однак для того, щоб вона приносила користь організму, необхідно дотримуватися певних правил вживання води.

Це досить багатогранне питання, яке включає в себе такі аспекти як усвідомлення ролі питної води для людини, визначення кількості питної води в день, розклад її вживання, вивчення якості доступної питної води і багато інших нюансів.

Почнемо з головного, з розуміння ролі питної води в життєдіяльності людини.

Роль води в організмі

Оскільки тіло людини на 70% складається з рідини, для повноцінної життєдіяльності організму теж необхідна вода. Саме вода дозволяє організму отримувати поживні речовини, а, крім того, вона регулює температуру тіла, захищає і зволожує суглоби, полегшує дихання. Якщо води в організмі недостатньо, починається процес зневоднення, що в кінцевому підсумку призводить до погіршення самопочуття і проблем зі здоров’ям в цілому.

Кількість питної води в день

Немає єдиної норми споживання води, вона залежить від безлічі факторів, починаючи від ваги людини і закінчуючи температурою на вулиці. Однак в будь-якому випадку в добу потрібно випивати не менше тридцяти мілілітрів на кожен кілограм ваги. Таким чином, доросла людина в добу повинна випивати не менше півтора літри води.

У спекотну пору року, при активному способі життя і професійних заняттях спортом цю кількість необхідно збільшити. Причому, варто зауважити, що в даному випадку мова йде саме про чисту воду, а не про напої і рідини, що містяться в інших продуктах харчування, адже для того, щоб отримати з цих напоїв воду, організм витрачає дуже багато енергії. А чай або кава взагалі наділені обезводжуючим ефектом, тому, якщо ви п’єте такі напої, не забувайте після цього випити і стакан звичайної чистої води.

Температура води для пиття

Питна вода не повинна бути дуже холодною або дуже гарячою, оскільки вона всмоктується клітинами, лише досягаючи температури в діапазоні 30-40 градусів, тобто близькому до нормальної температури тіла людини. Якщо ж пити занадто холодну або дуже гарячу питну воду, то організму потрібно досить багато часу і енергії, щоб вода могла досягти зазначених вище параметрів.

Режим вживання питної води

Питну воду краще пити приблизно за півгодини до прийому їжі або через півтори-дві години після. Це обов’язкова умова для того, щоб вона була засвоєна  клітинами організму.

Якість питної води

Питна вода повинна бути чистою, свіжою і приємною на смак. Щоб вона легко засвоювалася організмом, склад мінеральних речовин повинен бути збалансований. Зрозуміло, що в такій воді не може міститися хлор, солі важких металів, нітрати, нітрити, пестициди і тому подібні речовини, не кажучи вже про хвороботворних бактерій, віруси і паразитів. Ідеальний приклад такої води – це вода, видобута з артезіанських свердловин, розташованих в заповідних куточках природи. Саме такою є артезіанська вода «Авіта».

Турбота про екологію

Культура пиття води також включає в себе такий важливий аспект як турбота про навколишнє середовище. Всі знають про те, що запаси питної води на нашій планеті обмежені, тому варто витрачати її відповідально, уникаючи непотрібних втрат. Крім того, має величезне значення тара, в яку розливається вода. Якщо це ПЕТ-пляшки, варто подбати про їх правильну утилізацію – тобто, необхідно викидати їх у спеціалізований сміттєвий контейнер для вторинної переробки. Але ще краще купувати воду в 19-ти літрових бутлях з полікарбонату, які є багаторазовими. Вони безпечні, міцні і не забруднюють навколишнє середовище. У такі бутлі розливається і артезіанська вода «Авіта», яку можна замовити з доставкою додому або в офіс.

Таким чином, виконання всіх пунктів, перерахованих вище, говорить про прилучення до культури вживання питної води.

Вода АВІТА
Харків
  • +38(067)-644-77-70
  • +38(050)-304-77-70
  • +38(057)-728-77-70
  • +38(063)-940-77-70
  • info@avita.ua