Загрузка
завантаження /0
  • telegram
Прийом заявок
з 08.00 до 18.00
Телефон
Особистий кабінет
0

Спорт і вода

На щастя, здоровий спосіб життя взагалі і спорт зокрема останнім часом набирають все більшої популярності. Але часто ми забуваємо про те, що одна з найважливіших складових успіху тут – це вода. Саме вода відіграє дуже важливу роль під час тренувань і підвищених фізичних навантажень. Тому в сьогоднішньому дописі ми поговоримо про те, яку воду і в яких кількостях потрібно пити до, під час і після занять спортом.

Пити чи не пити?

Цілком логічно, що пити треба. Збільшення навантажень при заняттях спортом підсилює потовиділення, відповідно, організм, який витратив рідину, вимагає її поповнення. Таким чином, пити під час занять спортом можна і потрібно, в той час як зневоднення організму загрожує такими неприємними наслідками як запаморочення, нудота, слабкість, почастішання серцебиття і зниження витривалості.

Скільки пити?

Згідно з відомою формулою споживання води для спортсменів: потрібно випивати 1 мілілітр рідини на 1 кілокалорію. Простіше кажучи, на кожні тридцять кілограм ваги слід випивати літр води. Однак зауважимо, що це твердження справедливе лише для тих, чия вага знаходиться в межах норми (втім, у спортсменів так зазвичай і буває). Якщо ж має місце ожиріння або, навпаки, анорексія, тут норми вживання води встановлюються індивідуально і без консультації з лікарем не обійтися.

Що пити?

Пити потрібно звичайну чисту негазовану воду. Ідеально для цієї мети підходить артезіанська вода. Наприклад, така, як вода «Авіта». Вона не тільки є чистою і смачною, але і має оптимальний для людини мінеральний склад. Чай, кава, сік або протеїновий коктейль можуть виконувати найрізноманітніші функції, але вони не заповнюють втрати організмом рідини, а навіть навпаки – сприяють зневодненню.

Якщо організму недостатньо води, кров стає більш в’язкою, ускладнюючи роботу серця і погіршуючи живлення тканин. В результаті погіршується працездатність, і знижується витривалість. Тому вихід простий – потрібно відразу ж заповнювати втрати рідини. Як тільки захочеться пити і буде відчуватися сухість у роті, варто випити трохи води. Але пам’ятайте, що не можна пити під час занять багато: по-перше, з’явиться відчуття тяжкості і дискомфорту в шлунку, по-друге, різко знизиться витривалість, по-третє, зросте навантаження на серце.

Підсумуємо всю інформацію, написану вище

Основні принципи споживання води для спортсменів прості:

  • За півтори-дві години до інтенсивних занять потрібно випити приблизно півлітра води;
  • За п’ятнадцять хвилин до тренування можна випити ще трохи води;
  • Під час занять приблизно кожну чверть години варто пити пару ковтків води або хоча б прополоскати нею рот;
  • Після тренування воду теж потрібно пити, але вона не повинна бути ні занадто гарячою, ні дуже холодною.
Вода АВІТА
Харків
  • +38(067)-644-77-70
  • +38(050)-304-77-70
  • +38(057)-728-77-70
  • +38(063)-940-77-70
  • info@avita.ua