Загрузка
завантаження /0
 • telegram
Прийом заявок
з 08.00 до 18.00
Телефон
Особистий кабінет
0

Яка питна вода краще і корисніше – порівнюємо варіанти і вибираємо воду для дому

Чиста питна вода – основа життя. Кілька років тому Всесвітня асоціація охорони здоров’я випустила звіт, в якому стверджувалося, що 80% хвороб так чи інакше пов’язане з тим, що люди систематично п’ють воду низької якості. Людина пропускає її через свій організм як крізь фільтр. І все домішки, корисні або шкідливі речовини при цьому осідають в тканинах і внутрішніх органах. Тому обирати воду потрібно ретельно, особливо, якщо в сім’ї є діти або люди похилого віку. Отже, розповідаємо, яка питна вода краще і корисніше для здоров’я.

Водопровідна вода

Кип’ячена

Головна перевага такої води – при кип’ятінні вбиваються хвороботворні мікроорганізми і випаровуються шкідливі органічні сполуки (в тому числі нафтопродукти). Але разом з бактеріями зникають і цінні мінерали. Так, корисний кальцій і магній при кип’ятінні випадають в осад і залишаються на стінках чайника. Ще один аргумент проти – в водопровідну воду часто додається хлор, який при кип’ятінні вступає в реакції з іншими потенційно небезпечними речовинами.

Якщо ви все ж п’єте кип’ячену воду або готуєте на ній гарячі напої, пам’ятайте, що її не можна кип’ятити довго або повторно – від цього вона стає шкідливою.

Тала

Вважається, що тала вода дуже корисна – налагоджує обмін речовин, підвищує імунітет і виводить токсини. Але ці властивості зберігаються лише протягом 8-10 годин, а при нагріванні і зовсім втрачаються. До того ж потрібно правильно готувати талу воду, інакше вона нічим не буде відрізнятися від звичайної водопровідної.

Фільтрована вода

Отже, цінні мікро- і макроелементи зберігаються тільки в накопичений воді. Вона добре втамовує спрагу, заповнює мінеральний баланс і покращує обмін речовин. Але в сирій воді можуть залишитися шкідливі мікроорганізми. Щоб зберегти її користь і очистити від шкідливих домішок, важких металів і мікробів, використовуються спеціальні фільтри для питної води. Вони бувають різних видів, і у кожного є переваги і недоліки.

Це адсорбційні фільтри – вода в них очищається активованим вугіллям та іншими сорбентами, проходячи з верхньої частини глечика в нижню через знімний картридж. Вони зручні і недорогі, ними легко користуватися і можна брати з собою в дорогу. Але знімні фільтри потрібно часто міняти, інакше якість питної води знижується. Ресурс картриджа становить від 200 до 300 літрів води. Але визначити, коли він вичерпаний, можна лише приблизно. До того ж в сирої і теплому середовищі картриджів активніше розмножуються патогенні мікроорганізми.

Фільтри-насадки

Такі фільтри теж відносяться до адсорбційним. Різниця в тому, що вони надягають просто на кран. Вони добре очищають воду і доступні за ціною. Термін служби насадки трохи довше – близько 6 місяців. Але користуватися їй не завжди зручно – насадку доводиться часто знімати і одягати.

Проточні фільтри під раковиною

Це найсучасніші фільтруючі системи. Зазвичай вони працюють за принципом зворотного осмосу, коли рідина проходить через напівпроникну мембрану, проникну тільки молекули води і затримує шкідливі домішки і мікроби. Їх монтують під мийку, а очищена вода подається через окремий кран. Вони продуктивні і довговічні, міняти фільтруючі елементи доведеться раз в 1-3 року. Але такі фільтри дуже громіздкі і дорогі. Більш того, вода, очищена методом зворотного осмосу, втрачає корисні мінерали, важливі для здоров’я. Пити її систематично не можна.

Вода з бюветів і джерел

Джерельна вода вважається найкориснішою і смачною через те, що вона насичена киснем і цінними мікроелементами. Але так як джерела знаходяться на поверхні, вона може бути ще шкідливіше водопровідної. Адже в джерело в будь-який момент можуть потрапити добрива, хімікати та інші шкідливі речовини. А перед тим, як пити таку воду, бажано перевірити її на вміст мінералів – незбалансований склад може нашкодити здоров’ю.

Ще один варіант – вживати питну воду з міських бюветів. Вода в них подається зі спеціально обладнаних підземних свердловин і додатково очищається. Вона краще водопровідної, але якість цієї води ніхто не гарантує.

Бутилированная вода

Джерельна вода вважається найкориснішою і смачною через те, що вона насичена киснем і цінними мікроелементами. Але так як джерела знаходяться на поверхні, вона може бути ще шкідливіше водопровідної. Адже в джерело в будь-який момент можуть потрапити добрива, хімікати та інші шкідливі речовини. А перед тим, як пити таку воду, бажано перевірити її на вміст мінералів – незбалансований склад може нашкодити здоров’ю.

Ще один варіант – вживати питну воду з міських бюветів. Вода в них подається зі спеціально обладнаних підземних свердловин і додатково очищається. Вона краще водопровідної, але якість цієї води ніхто не гарантує.

Бутильована вода

Це сира вода, яка попередньо очищається, розливається по стерильним ємностей і герметично закривається. У балонах пропонується питна вода різних видів:

 • доочищена водопровідна;
 • мінеральна;
 • питна артезіанська вода.

Доочищена водопровідна – звичайна вода з-під крана, позбавлена корисних мікро- і макроелементів.

Мінеральна вода буває природного і штучно мінералізованою. У першому випадку вона розливається з джерела, у другому – це очищена прісна вода, штучно насичена мінералами. Крім цього в залежності від кількості солей всю мінеральну воду ділять на групи:

 • їдальня (до 1 г/л);
 • лікувально-столова (від 1 до 8 г/л);
 • лікувальна (вище 8 г/л).

Для повсякденного вжитку підходить тільки їдальня. Лікувально-столову і особливо лікувальну воду слід пити тільки за призначенням лікаря.

Артезіанська – природна питна вода з низьким ступенем мінералізації. Вона добувається з джерел глибиною понад 100 м. За рахунок цього вода зберігає цінні мінерали, але не містить нітратів і шкідливою органіки. Артезіанська вода не вимагає додаткового очищення хімією, її можна пити некип’яченої. Вигідніше купувати воду відразу у великих бутлях ємністю 18,9 л.

Отже, яка ж вода найкраще підходить для повсякденного вжитку:

 • без шкідливих домішок, важких металів і мікробів;
 • природного походження з підземного джерела;
 • без штучних добавок;
 • без глибокого очищення зворотним осмосом.

Тому, якщо ви хочете бути впевнені в якості та безпеки води, яку п’є ваша сім’я, краще вибрати бутильовану артезіанську. Вона зберігає всі корисні властивості природного, а щадна очищення робить її безпечною.

Вода АВІТА
Харків
 • +38(067)-644-77-70
 • +38(050)-304-77-70
 • +38(057)-728-77-70
 • +38(063)-940-77-70
 • info@avita.ua