Всім відомо, що для поліпшення свого здоров’я, бадьорості і краси варто випивати не менше восьми склянок чистої питної води в день. Це приблизно дорівнює півтора-двом літрам. Величезна роль в організмі людини очевидна навіть виходячи з того факту, що приблизно 50-70% маси тіла становить саме рідина. Вона бере участь у підтримці кислотно-лужного балансу в крові, в різних біохімічних реакціях, є холодоагентом для органів і систем, що інтенсивно працюють. Тому не варто забувати про своєчасне заповнення втрат води організмом. Пийте чисту артезіанську воду щодня, замовивши її доставку в компанії «Авіто-Сервіс».
Чим небезпечне зневоднення?
Нестача води в організмі стає помітною дуже швидко. Якщо її не усунути, перш за все, сповільнюється рух крові через збільшення її густоти. В результаті доставка поживних речовин і виведення з організму продуктів життєдіяльності суттєво ускладнюється. Недостатнє споживання питної води може загрожувати низкою проблем: від сухості шкіри до депресивних станів і втрати свідомості.
Особливо небезпечний для здоров’я і навіть життя критичний дефіцит води в організмі, має назву зневоднення. Далі ми поговоримо про те, що призводить до такого стану і як не пропустити тривожні симптоми.
Причини зневоднення
Отже, до зневоднення можуть призводити наступні основні причини:
- розлад шлунка і часта блювота;
- підвищена температура тіла;
- сильне потовиділення;
- тепловий удар;
- серйозна втрата крові;
- порушення питного режиму і так далі.
Мабуть, тільки на останній фактор можна вплинути самостійно, привівши в норму щоденне споживання води. Все інше є проблемами зі здоров’ям і вимагає негайного звернення до лікаря.
Сигнали, що говорять про зневоднення організму
Першими симптомами незначного зневоднення є:
- спрага;
- відчуття сухості слизових оболонок ротової порожнини;
- збільшення в’язкості слини;
- швидка стомлюваність і сонливість;
- втрата апетиту;
- зменшення вироблення сечі.
Якщо дефіцит води в організмі не заповнити, це буде проявлятися у відчутті сухості і в’ялості шкіри, періодичному запамороченні і головних болях, проблемах зі стільцем і сечовипусканням.
Для хронічного зневоднення організму характерні такі стани як коліти, печія, періодичні головні болі, болі в суглобах і м’язах.
Якщо ж дефіцит води в організмі досягає критичної позначки, коли потрібна термінова медична допомога, це проявляється:
- явним відчуттям спраги;
- зморщені, сухістю слизових оболонок і шкіри;
- відсутністю потовиділення, сльозо і мочеобразования;
- задишкою;
- дратівливістю, сплутаністю свідомості;
- западом очей;
- зниженням артеріального тиску;
- почастішанням пульсу;
- жаром;
- непритомністю.
Найпростіше перевірити, чи є зневоднення, можна, зібравши в складку шкіру на кисті: якщо складка розгладжується відразу, все в порядку, якщо ж вона зберігається навіть через час, рівень води в організмі недостатній і має потребу в заповненні.
Не чекаючи переходу рівня зневоднення в критичний, варто вживати заходів при перших же його симптомах.
Перш за все, забезпечити спокій, прохолодну температуру і високу вологість в приміщенні. Для рясного пиття може використовуватися звичайна і мінеральна вода, а також напої з вмістом глюкози. Пити потрібно дрібно. Тобто, часто та маленькими порціями. Додатково після консультації з лікарем для відновлення водно-сольового балансу організму можуть застосовуватися регідратаційні лікарські засоби.